logo
+90 (312) 229 72 00

Kurumumuz

2007 yılında Beyaz Özel Eğitim Okulu ile özel eğitime Ceceli Markasını taşıdık. 1954’ten beri sanayici kimliğimizle hizmet ettiğimiz ülkemize 1991 yılı itibari ile farklı bir sektör olan eğitim alanında katkı sağlamakta olan Ceceli Grubu olarak özel eğitime farklı bir bakış açısı, hizmet ve eğitim anlayışı getirmeyi hedefledik.

2007-2013 yılları arasında hem rehabilitasyon merkezi hem okul programı ile özel eğitim alanında 25 yaşındaki bireylere kadar eğitim verirken bu yıllar içinde edindiğimiz tecrübeyi, 2013 yılından itibaren yeni binamızda yürütmeye başladık.

2013 yılında 2000 m² açık alana iki katlı toplamda 1000 m²’lik okul binamızla yenilenen, gelişen eğitim anlayışımızla sadece tam gün okul programında otizm, down sendromu, mr, fragile-x ve william sendromu tanılı çocuklara eğitim veriyoruz.

Özel eğitimdeki tecrübemizi yeni mekanımıza taşırken özel çocuklara özel eğitim programlarının yanı sıra, okulumuzun çevre düzenlemesine de özen gösteriyoruz.

1000 m² açık alanda çocuklarımızın güvenli bir şekilde bağımsız olarak oynayabilecekleri oyun parkı, basketbol sahası, bisiklet yolu, trombolinin yanı sıra hayvanlar için alanlar oluşturduk. Özel çocuklarımızın toprakla oynamasını, sebze ve meyvelere dokunmasını sağlamak için hobi bahçesi yaptık. Kümesten yumurta almak, tavukları saymak, bahçe sulamak, dalından sebze toplamak gibi etkinliklerle çocukların örtülü bir şekilde eğitim almasını hedefledik. Kazlara ördeklere yem veren, tavuğu kovalarken koşan, minik ördek yavrusunun suda yüzüşünü seyreden mutlu çocukların daha çok gelişeceğini hayal ettik. Atı tırmalayan, sonra ona binen miniklerin kas gelişimini gözlemledik.

Öğrencilerimizin evden servisle alındıkları andan akşam eve bırakıldıkları ana kadar her zaman eğitimin devam etmesini sağlıyoruz. Servise binerken günaydın demeyi, emniyet kemeri takmayı öğrettiğimiz gibi sosyalleşme adına düzenli olarak gittiğimiz geziler ve katıldığımız sosyal programlarla hem farkındalığımızı arttırmayı hem de özel çocuklarımızın fark edilmesini gerçekleştiriyoruz.

Özel eğitimin zorlu ama keyifli yolculuğunda eğitim anlayışımızın temelini ABA (Uygulamalı Davranış Analizi) oluşturdu. Eğitimimizde ABA Floortime, Teacch ve Pecs gibi yöntemleri de kullanıyoruz.

Spor dersleri özel çocuklarımızın sadece bedensel gelişimini değil bilişsel gelişimini de destekleyen bir program dahilinde uyguladığımız okulumuzda masa tenisi, badmington, basketbol, voleybol oynamayı, bisiklete binmeyi, paten yapmayı öğreniyoruz.

Tam gün okul programında 7-12 yaş arasındaki çocukların yoğun grup eğitimi alması böylece kaynaştırma programına dahil olmaları öncelikli hedefimiz. Çocukların liderliğini ailelerin verdiği destekle bütünleştirip her çocuğun ihtiyacına göre düzenlediğimiz bireysel derslerimiz de gün içinde veriyoruz.

Ağaç yaşken eğilir atasözünden hareketle 2016 yılından itibaren okul programımızın yanı sıra tam gün Erken Müdahale programı uygulamaya başladığımız okulumuzda kesintisiz eğitim düşüncesiyle, spor okulunun bünyesinde bireysel akademik derslerin de olduğu hafta sonu okulu düzenlemekteyiz.

Özel çocuklara sunulan her fırsatın onları bağımsızlaştırmak adına bir adım olacağına inanarak düzenli bir şekilde geziler düzenliyoruz. Böylece çocuklarımızın sinemaya, restorana, oyun alanlarına, bowlinge, buz patenine, doğa yürüyüşlerine katılmasını, okulda öğrendikleri becerileri genellemelerini sağlıyoruz. Çocukların okulda öğrendikleri becerilerin ailelerin hayat kalitesini arttırdığını ve aile içi paylaşımı arttırdığının bilincindeyiz. Bu bilinçle aynı zamanda ailelere danışmanlık da gerçekleştiriyoruz.

Hayatta her çocuğa yer vardır, çünkü her çocuk özeldir düşüncesiyle sanayideki 65 yıllık tecrübemizi özel eğitim alanına da aktararak önce çocukların, sonra da ailelerin hayatlarına dokunmak için çıktığımız bu yolculukta bize güvenen tüm velilerimizle, ”bağımsızlığa” bir adım daha atıyoruz.

beyazkoza
İletişime Geçin! 2021
2-4 Yaş ayıtlarımız devam ediyor. Cumartesi günleri bireysel spor ve akademik dersler için bizi arayın!
İLETİŞİME GEÇİN